Alarmy

Spis treści:

Nasza oferta w skrócie:

 • Systemy antywłamaniowe (SSWiN).
 • Alarmy pożarowy.
 • Alarm zaczadzenia.
 • Zabezpieczenie przed zalaniem.
 • Kontrola dostępu.

Usługi w ramach montażu alarmu

Systemy alarmowe znajdują zastosowanie nie tylko w firmach, ale również w domach prywatnych. Alarmy domowe zapewniają poczucie bezpieczeństwa, informując o wtargnięciu osób niepożądanych czy pojawieniu się dymu. Czujniki instalowane w mieszkaniach są wyjątkowo skuteczne, umożliwiając szybką reakcję, minimalizując starty, czy ryzyko wypadku.

 • Systemy antywłamaniowe (SSWiN są rozbudowanymi instalacjami, w których skład wchodzą różnego typu czujki oraz zaawansowane detektory ruchu.) Sercem systemu jest centrala alarmowa, odpowiedzialna za sterowanie całym systemem. Alarmy do domu informują o naruszeniu okien czy wejścia wyposażonego w elektrozaczepy.
 • Alarm pożarowy jest stosunkowo prostą instalacją, która składa się ze strategicznie rozmieszczonych czujników dymu i centrali. Centrala odpowiada za odbieranie sygnałów i uruchamianie procedury alarmowej. Może nią być sygnał świetlny lub dźwiękowy czy też przekazanie informacji do straży pożarnej.
 • Alarm zaczadzenia jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie korzysta się z kuchenek gazowych lub kotłów opalanych różnymi paliwami stałymi. Czad jest przyczyną tysięcy zatruć ze skutkiem śmiertelnym. Jest też niewidoczny i niewyczuwalny, dlatego bywa określany cichym zabójcą. Odpowiedni alarm do mieszkania pozwoli na wykrycie tlenku węgla, gdy osiągnie on niebezpieczne stężenie.
 • Zabezpieczenie przed zalaniem składa się ze specjalnych czujników i urządzenia sterującego. Wykrycie wody na powierzchni sprawia, że system odcina jej dopływ do domu specjalnym zaworem. Zabezpieczenie przed zalaniem często jest elementem systemu inteligentnego domu.
 • Kontrola dostępu zapewnia ograniczenie wejścia osób niepożądanych. Tworzą ją domofony, wideodomofony, systemy alarmowe i czujniki, dzięki którym mieszkańcy są informowani o przyjściu gości oraz mogą decydować o ich wejściu na teren budynku.

Monitoring domu z Rockmatic

Rockmatic specjalizuje się w systemach z dziedziny elektroniki, informatyki i automatyki. Jedną z usług, które oferujemy, jest również montaż alarmu domowego. Instalację dopasowujemy zarówno do potrzeb klientów, jak i do możliwości technicznych budynku. Montujemy nowoczesne alarmy bezprzewodowe, kamery, czujniki i inne elementy umożliwiające monitoring domu.

Skontaktuj się z nami

Umów się na darmową wycenę

Bezpieczeństwo

 

Systemy SSWiN (system sygnalizacji włamania i napadu) potocznie zwanymi systemami alarmowymi zabezpieczają nasze życie i mienie. Instalacje te chronią nas i naszych najbliższych przed pożarem, zadymieniem, czadem, zalaniem czy włamaniem. Nowoczesne systemu są w stanie poinformować nas o niebezpieczeństwach nawet gdy jesteśmy poza domem.

Dodatkowe korzyści

 

Warto wiedzieć, że firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom korzystniejsze warunki ubezpieczenia w przypadku, gdy budynek wyposażony jest w system SSWiN.

Nowoczesne systemy alarmowe oferują ogromne możliwości rozbudowy i integracji z innymi urządzeniami. Posiadając taką centralę jesteśmy w stanie rozszerzyć funkcjonalność budynku o możliwości Smart Home lub połączyć z wideodomofonem czy monitoringiem IP. Obecne systemy posiadają urządzenia bezprzewodowe, dając takie same możliwości bez konieczności modyfikacji wykończonego już budynku.

Nie tylko alarm w firmach

Nowoczesne systemy alarmowe dodatkowo umożliwiają firmom:

 • Kontrolę dostępu do budynku czy pomieszczeń osób z odpowiednimi uprawnieniami oraz weryfikacje kto znajduje się w budynku i w jakim miejscu.
 • Automatyzację budynku – np. zamknięcie wszystkich okien i drzwi po opuszczeniu firmy przez ostatnią osobę znajdującą się w biurze danego dnia.
 • Wprowadzenie kontroli czasu pracy pracowników

Jakie usługi wykonujemy?

Poniżej znajduje się lista usług, które wykonujemy w ramach instalacji alarmowych:

Montaż akumulatora do centrali
Montaż centrali alarmowej
Montaż czujki magnetycznej, kontaktronu okna drzwi
Montaż dodatkowych modułów centrali
Montaż i podłączenie czujki ruchu bezprzewodowej
Montaż i podłączenie czujki ruchu przewodowej
Montaż i podłączenie czytnika kart
Montaż i podłączenie klawiatury manipulatora
Montaż i podłączenie odbiornika radiowego
Montaż i podłączenie sygnalizatora wewnętrznego
Montaż i podłączenie sygnalizatora zewnętrznego
Montaż i podłączenie szyfratora
Montaż obudowy centrali alarmowej
Montaż przycisku napadowego
Montaż sygnalizatora bezprzewodowego z zasilaniem
Podłączenie urządzenia do centrali alarmowej
Programowanie centrali (1 urządzenie)
Demontaż centrali alarmowej
Demontaż elementu instalacji alarmowej
Serwis instalacji alarmowej

Potrzebujesz wykonawcę instalacji alarmowej?

Zadzwoń lub napisz, a pomożemy!