Instalacje Smart Home

Nasza oferta w skrócie:

 • Sterowanie oświetleniem.
 • Zarządzanie wszystkimi urządzeniami w budynku.
 • Zdalne zarządzanie budynkiem.
 • Integracja z systemami alarmowymi i monitoringiem.

Skontaktuj się z nami

Umów się na darmową wycenę

Czym jest Smart Home?

Mimo, że słowa “Smart Home”, “Smart House”, czy inteligentny budynek istnieją w świadomości wielu ludzi już od kilku dobrych lat to nie istnieje coś takiego jak Smart Home. Nie ma żadnej definicji, która opisałaby czym inteligentny budynek jest. Nie został on stworzony przez żadną firmę, bądź osobę.

Jeśli by chcieć jakoś zdefiniować czym Inteligentny dom jest można by było powiedzieć, że jest to budynek wyposażony w różne urządzenia, które mają za zadanie wspomagać jego użytkowników. Dla jednych Smart house będzie budynkiem w którym za pomocą smartfona będzie można sterować roletami, a dla innych będzie to możliwość głosowego sterowania ogrzewaniem, oświetleniem i muzyką.

Możliwości konfiguracji są w zasadzie nieograniczone. Wielu producentów posiada w swojej ofercie na tyle dużą ilość urządzeń, że bez problemu można stworzyć z nich konfiguracje, która zaspokoi potrzeby większości klientów. Dodatkowo duża część producentów implementuje w swoich rozwiązaniach powszechnie znane interfejsy, które rozszerzają możliwości ich produktów (możliwość integracji z innymi)

 

Scenariusze

Dzięki możliwościom jakie daje nam sterowanie budynkiem, a w szczególności oświetleniem i ogrzewaniem możemy wprowadzić w domu różnego typu scenariusze (szczególne zachowanie budynku w zależności od pory dnia, ilości domowników, pogody itp.). Podstawowymi takimi scenariuszami są tryb dzień/noc, które w odpowiedni sposób sterują oświetleniem, aby w nocy światło nas nie raziło, jednocześnie umożliwiając nam bezpieczne poruszanie się po mieszkaniu. System w tym scenariuszu może także ustawić dla nas odpowiednią temperaturę do spania w naszym mieszkaniu w zależności od warunków atmosferycznych. Natomiast nad ranem przygotuje budynek na pobudkę; podniesie temperaturę w mieszkaniu, podniesie rolety okienne wpuszczając do środka promienie słoneczne, lub obudzi nas delikatnie przyjemną muzyką. Możliwości programowania takich scenariuszy jest ogrom, a wszystko jest zależne od wymagań klientów i charakterystyki budynku.

 

Po co mi to?

Otaczający nas rozwój technologii z tym automatyzacja niektórych z procesów ułatwia nam życie. Dziś automatyczne bramy garażowe, czy utrzymywanie stałej temperatury w budynku już nikogo nie dziwi i nie jest niczym nowym. Urządzenia ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie i oszczędzają dużo czasu. Dlatego czemu nie iść krok dalej gdzie system inteligentnego domu będzie sterował całym naszym budynkiem, żeby zautomatyzować kolejne czynności jak chociażby sterowanie ogrzewaniem w zależności od pory dnia, sterowanie oświetleniem, w którym system, jeżeli nie wykryje domowników w pokoju będzie gasił światło automatycznie. Inteligentny dom można zautomatyzować w taki sposób, aby “pamiętał” on za nas o zamykaniu drzwi, okien, czy zasłanianiu rolet po naszym wyjściu z domu.

 

Bezpieczeństwo

Systemy Smart Home zapewniają nam dodatkowe bezpieczeństwo rozszerzając możliwości instalacji alarmowej. Przykładowymi możliwościami takiego rozszerzenia mogą być:

     • Odcięcie obwodów elektrycznych, do których podłączone są urządzenia stwarzające niebezpieczeństwo (np. zapomniane żelazko, lub piekarnik)
     • Dodatkowa informacja świetlna po wejściu kogoś do domu lub opuszczeniu pomieszczenia (w przypadku dzieci)
     • Zabezpieczenie okien roletami okiennymi w przypadku pojawienia się mocnego wiatru
     • Zamknięcie okien w przypadku obfitych opadów deszczu